Nadruk cyfrowy DTG w Poznaniu

66projekt.pl oferuje nadruki DTG w Poznaniu. Technologia DTG jest ekonomiczna głównie dla małych i średnich nakładów, dlatego Klienci mogą zamówić już od 1 szt. koszulek lub innej odzieży reklamowej. Wyraźne kolory, precyzja wykonania i odwzorowanie każdego detalu sprawiają, że nadruk cyfrowy DTG spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Nadruk DTG – co to jest?

Nadruk DTG (direct printing, digital to garment printing) jest technologią druku cyfrowego pozwalającą wykonywać nadruki bezpośrednio na odzieży oraz innych tekstyliach. W nadruku DTG wykorzystuje się drukarki przemysłowe podobne do klasycznych drukarek atramentowych. Posiadają one jednak głowice i tusze dopasowane do wykonywania nadruków na bawełnie oraz innych tekstyliach. Metoda ta nie wymaga przygotowania matryc, klisz czy sit (charakterystycznych dla sitodruku), a grafika z projektu (np. logo firmy, hasło reklamowe) są przenoszone bezpośrednio na tkaninę. Nadruk cyfrowy DTG pozwala łatwo uzyskać gradienty (przejścia tonalne), bez wpływu na koszt druku (w sitodruku liczba kolorów wpływa na cenę nadruków, ponieważ każdy kolor musi posiadać oddzielną matrycę).

Każda drukarka, pozwalająca na nadruk cyfrowy technologią DTG, posiada platformę transportującą medium (odzież do druku) oraz tusze. Do nadruków stosuje się certyfikowane farby wodne, które są wchłaniane przez włókno tkanin i dobrze się na nich utrzymują.

t shirts with christmas print drawn with mouse an 2022 11 15 16 06 27 utc 2
nadruk DTG na kolorowej odzieży

Nadruk cyfrowy technologią DTG – zastosowanie

Nadruk cyfrowy DTG to jedna z najnowszych technik, która doskonale sprawdzi się do zdobienia odzieży reklamowej. Technologa ta jest opłacalna przede wszystkim dla małych (już od 1 szt.) i średnich nakładów.

W ten sposób można nanieść na ubrania czy inne tekstylia reklamowe firmowe logo, hasła reklamowe przygotowane do konkretnej kampanii oraz inne projekty. Zaletą nadruków wykonanych za pomocą DTG jest możliwość nanoszenia wielu kolorów i doskonałe odwzorowanie szczegółów. To pozwala przenosić na tekstylia (np. koszulki reklamowe) nawet skomplikowane projekty idealnie wpisujące się w identyfikację marki lub kampanię promocyjną zaprojektowaną dla nowego produktu. Nadruki nie kruszą się, nie pękają i są praktycznie niewyczuwalne w dotyku. Warto podkreślić, że nadruk DTG nie obciąża odzieży i dobrze przepuszcza powietrze pozwalając skórze oddychać (w odróżnieniu od naklejek).

Nadruki DTG są nieco mniej odporne na pranie niż wykonane techniką sitodruku lub haftu komputerowego, dlatego lepiej sprawdzają się w tekstyliach reklamowych niż dla typowej odzieży roboczej. Koszulki i inną odzież z nadrukiem DTG należy prać na lewej stronie, w temp. 30 stopni C (co może utrudnić pozbywanie się plam np. w branży gastronomicznej, hotelarskiej czy handlowej).

Nadruk DTG – opinie

Naszym zdaniem nadruk DTG jest lepszym rozwiązaniem na białej odzieży. Na kolorowej wymaga bowiem dodatkowo predrigmentowania. Predrigment to bezbarwny podkład, który blokuję absorbcję podkładowej farby białej w materiał i zabezpiecza cały nadruk. Płyn ten schodzi z odzieży po pierwszym praniu. Jego zapach i połyskliwość są jednak do tego czasu lekko wyczuwalne. Na kolorowych ubraniach znacznie lepiej wypadają nadruki typu DTF. Jeśli wzór do nadruku umożliwia zmianę technologii nadruku z DTG na DTF, rekomendujemy taki wybór klientom.

Zarówno DTG na białych koszulkach jak i DTF na koszulkach kolorowych są nadrukami trwałymi, zbierającymi pozytywne opinie wśród klientów 66projekt.pl

nadruk dtg na jasnej odzieży
nadruk DTG na jasnej odzieży
nasze maszyny do druku DTG

DTG w Poznaniu – co oferujemy?

W 66projekt.pl wykonujemy nadruki DTG w Poznaniu i całej Polsce. Stosujemy nowoczesne drukarki przemysłowe DTG i certyfikowane farby, które są bezpieczne dla użytkowników i środowiska, a zarazem pozwalają uzyskać wyraźne, trwałe nadruki na bawełnie oraz innych tkaninach. Realizujemy projekty przesłane przez Klienta. Nasz dział graficzny może również przygotować projekt nadruku na podstawie dostarczonych wytycznych.

Nadruk DTG wykorzystujemy m.in. do zdobienia:

  • koszulek i t-shirtów,
  • bluz,
  • polarów,
  • koszul,
  • kurtek,
  • czapek,
  • odzieży sportowej,
  • plecaków.

Nadruk DTG – ile to kosztuje

Transfery DTF wyceniamy indywidualnie. Cena zależy od zamawianego nakładu oraz skomplikowania projektu, jak i wielkości samego nadruku. Wyślij nam szczegóły dotyczące Twojego projektu, a my go sprawnie wycenimy. Jeśli chcesz odpowiedzi szybciej niż szybko, zadzwoń 🙂


Lub daj znać, kiedy znajdziesz czas na rozmowę