Haft komputerowy w Poznaniu

66projekt.pl wykonuje haft komputerowy w Poznaniu na odzieży reklamowej i roboczej oraz innych tekstyliach (obrusy, pościel itp.). Stosujemy nowoczesne hafciarki komputerowe i zaawansowane oprogramowanie oraz wytrzymałe nici syntetyczne w bogatej palecie kolorystycznej. To pozwala nam precyzyjnie odwzorować na tkaninie każdy projekt, aby wybrany wzór prezentował się elegancko i bardzo estetycznie.

Jak wycenić haft komputerowy?

Orientacyjne ceny haftu: pierś 6-15zł netto / plecy 20-50zł netto. Program hafciarski 50.00zł netto za każdy wzór. Minimum produkcyjne 6szt.

Dokładną wycenę haftu otrzymasz wysyłając zapytanie z logo na maila.

Ile trwa realizacja haftu komputerowego?

Czas realizacji jest uzależniony od wzoru, zamawianego nakładu oraz okresu, w którym składacie zamówienie. Zazwyczaj wynosi od 7 do 14 dni roboczych.

haft komputerowy poznan hafciarka tajima
Hafciarka Tajima

Haft komputerowy – co to jest?

Haft to jedna z najpopularniejszych metod zdobienia odzieży. Hafciarstwo stosowano od wieków (najstarsze tego typu zdobienia pojawiły się już w Starożytności – są datowane na V-VI w p.n.e.). Cenione je przede wszystkim ze względu na możliwość stosowania wielu różnych ściegów, różnobarwnych włóczek i nici, które pozwalają tworzyć fantazyjne wzory na tkaninach. Przez długi czas haftowanie było domeną niewielkich zakładów rzemieślniczych, wymagało zaangażowania dużej grupy osób i wysokiej precyzji pozwalającej tworzyć piękne wzory. Wiązało się to z długotrwałymi pracami potrzebnymi do uzyskania efektu.

Wraz z rozwojem przemysłu pojawiły się maszyny (początkowo ręczne, a z czasem automatyczne), które  zastąpiły igłę lub szydełko i pozwoliły zautomatyzować żmudny proces ręcznego haftowania. W XIX wieku haft stał się bardzo popularny – zdobił ubrania, tekstylia domowe i dekoracyjne, szaty liturgiczne oraz sztandary wojskowe i państwowe. W latach 80. XX wieku nastąpił rozwój komputerów, które wkroczyły również w świat przemysłu hafciarskiego. Hafciarki komputerowe pozwoliły przyspieszyć i usprawnić proces naszywania wzorów, umożliwiły uzyskiwanie idealnie powtarzalnych wzorów cenionych w masowej produkcji odzieży i tekstyliów oraz w reklamie.

Nowoczesny haft komputerowy zachowuje jednak podstawowe zasady haftu ręcznego. Nadal jest to wyszywanie ornamentu według wcześniej zaprojektowanego wzoru, aby uzyskać efekt doczepienia ozdoby do materiału, który stanowi tło (samo słowo haft pochodzi z jęz. niemieckiego i oznacza „spojenie”, „spięcie”). Maszyna hafciarska sterowana jest za pomocą specjalnego programu komputerowego, co pozwala szybko haftować nićmi w wielu różnych kolorach. Wielogłowicowe, szybkie maszyny i syntetyczne nici o bardzo dużej wytrzymałości na zrywanie pozwalają uzyskiwać oryginalne efekty, a sam proces haftowania stał się szybki i bardzo ekonomiczny.

Obecnie stosuje się szeroki wachlarz rodzajów i technik haftu:

 • płaski (m.in. przed i za igłą, sznureczkowy, supełkowy, koloński, rozłupany, satynowy, krzyżykowy),
 • wypukły lub inaczej reliefowy (kładziony, burgundzki),
 • nakładany,
 • ażurowy (dziergany, angielski, atłasowy, mereżka, richelieu).
Cennik haftuA8 (74×52 mm)A6 (148×105 mm)A4 (297×210 mm)A3 420×297
10-49 8.00 15.00 35.00 60.00
50-249 6.00 12.00 30.00 50.00
250-999 5.00 10.00 25.00 40.00
>1000 4.00 8.00 20.00 35.00
Cennik czysto informacyjny. Ostateczna cena zależy od ilości ściegów we wzorze. Możesz przyjąć odchylenie +- 30% od powyższego cennika.

Haft reklamowy krok po kroku

Haft komputerowy pozwala szybko i precyzyjnie uzyskiwać efektowne nadruki na tkaninach, zdobić lub znakować odzież oraz inne tekstylia (obrusy, bieżniki, pościel, serwetki itp.).

Proces haftowania komputerowego stosowany w naszej firmie obejmuje:

1. Przygotowanie plików

Pliki ze wzorem haftu reklamowego mogą zostać dostarczone przez Klienta lub przygotowane przez nasz zespół grafików, którzy przeniosą do programu wizję zamawiającego. Przesłane pliki zawsze zmieniamy na wektorowe. Wektoryzacja pozwala odwzorowywać nawet najbardziej skomplikowane wzory i dostosować je do wymogów sterowanej komputerowo hafciarki. Plik wektorowy stanowi instrukcję dla maszyny na temat użycia nici i poprowadzenia igły, aby gotowy haft reklamowy odpowiadał konkretnemu projektowi.

2. Haftowanie wzoru

Haft możemy nanieść bezpośrednio na odzież reklamową lub stworzyć naszywki haftowane. Naszywki haftowane (tzw. aplikacje) to podłoże pod wzór materiału o wybranym składzie i kolorze, które będą stanowić tło dla motywu wyhaftowanego nićmi. Jako podłoże bardzo często wykorzystuje się filc (ze względu na ekonomiczny charakter tej metody).

Maszyna pracuje na podstawie projektu wprowadzonego do programu odpowiadającego za sterowanie. Nici połączone są z igłami maszyny, a poszczególne kolory są nanoszone w taki sposób, aby idealnie odwzorować wzór z projektu (z zachowaniem najdrobniejszych detali logo czy grafiki). Stosujemy szeroką paletą kolorystyczną nici, aby zamówione wzory prezentowały się dokładnie tak, jak oczekują tego Klienci, a haft reklamowy na odzieży stał się wizytówką ich firmy.

haft komputerowy na czapkach poznań
Haft na czapkach
haft komputerowy nici poznań
Haft komputerowy z bliska

Haft komputerowy w Poznaniu – co możemy Ci zaoferować?

W 66projekt.pl możesz zamówić haft komputerowy w Poznaniu. Wykonujemy haft reklamowy bezpośrednio na odzieży oraz tworzymy naszywki haftowane. Pracujemy na plikach Klienta (nasz dział dostosowuje je wtedy do wymogów hafciarki komputerowej) lub nasi graficy mogą przygotować projekt ze wzorem od podstaw.

Polecamy haft reklamowy na:

 • bluzach,
 • czapkach,
 • koszulkach i t-shirtach,
 • koszulkach polo,
 • kurtkach,
 • polarach,
 • odzieży roboczej,
 • innych tekstyliach.

Na odzież lub inne tekstylia możemy nanieść logo Twojej firmy, dowolny napis lub grafikę.

marcin klos account manager studia graficznego 66projekt hover 2

Chcesz porozmawiać o hafcie komputerowym dla Twojej firmy?


Marcin Kłos I +48 728 961 861 I info@66projekt.pl