Haft komputerowy w Poznaniu

66projekt.pl wykonuje haft komputerowy w Poznaniu na odzieży reklamowej i roboczej oraz innych tekstyliach (obrusy, pościel itp.). Stosujemy nowoczesne hafciarki komputerowe i zaawansowane oprogramowanie oraz wytrzymałe nici syntetyczne w bogatej palecie kolorystycznej. To pozwala nam precyzyjnie odwzorować na tkaninie każdy projekt, aby wybrany wzór prezentował się elegancko i bardzo estetycznie.

Jak wycenić haft komputerowy?

Orientacyjne ceny haftu: pierś 6-15zł netto / plecy 20-50zł netto. Program hafciarski 50.00zł netto za każdy wzór. Minimum produkcyjne 6szt.

Dokładną wycenę haftu otrzymasz wysyłając zapytanie z logo na maila.

Ile trwa realizacja haftu komputerowego?

Czas realizacji jest uzależniony od wzoru, zamawianego nakładu oraz okresu, w którym składacie zamówienie. Zazwyczaj wynosi od 7 do 14 dni roboczych.

haft komputerowy poznan hafciarka tajima
Hafciarka Tajima

Haft komputerowy – co to jest?

Haft to jedna z najpopularniejszych metod zdobienia odzieży. Hafciarstwo stosowano od wieków (najstarsze tego typu zdobienia pojawiły się już w Starożytności – są datowane na V-VI w p.n.e.). Cenione je przede wszystkim ze względu na możliwość stosowania wielu różnych ściegów, różnobarwnych włóczek i nici, które pozwalają tworzyć fantazyjne wzory na tkaninach. Przez długi czas haftowanie było domeną niewielkich zakładów rzemieślniczych, wymagało zaangażowania dużej grupy osób i wysokiej precyzji pozwalającej tworzyć piękne wzory. Wiązało się to z długotrwałymi pracami potrzebnymi do uzyskania efektu.

Wraz z rozwojem przemysłu pojawiły się maszyny (początkowo ręczne, a z czasem automatyczne), które  zastąpiły igłę lub szydełko i pozwoliły zautomatyzować żmudny proces ręcznego haftowania. W XIX wieku haft stał się bardzo popularny – zdobił ubrania, tekstylia domowe i dekoracyjne, szaty liturgiczne oraz sztandary wojskowe i państwowe. W latach 80. XX wieku nastąpił rozwój komputerów, które wkroczyły również w świat przemysłu hafciarskiego. Hafciarki komputerowe pozwoliły przyspieszyć i usprawnić proces naszywania wzorów, umożliwiły uzyskiwanie idealnie powtarzalnych wzorów cenionych w masowej produkcji odzieży i tekstyliów oraz w reklamie.

Nowoczesny haft komputerowy zachowuje jednak podstawowe zasady haftu ręcznego. Nadal jest to wyszywanie ornamentu według wcześniej zaprojektowanego wzoru, aby uzyskać efekt doczepienia ozdoby do materiału, który stanowi tło (samo słowo haft pochodzi z jęz. niemieckiego i oznacza „spojenie”, „spięcie”). Maszyna hafciarska sterowana jest za pomocą specjalnego programu komputerowego, co pozwala szybko haftować nićmi w wielu różnych kolorach. Wielogłowicowe, szybkie maszyny i syntetyczne nici o bardzo dużej wytrzymałości na zrywanie pozwalają uzyskiwać oryginalne efekty, a sam proces haftowania stał się szybki i bardzo ekonomiczny.

Obecnie stosuje się szeroki wachlarz rodzajów i technik haftu:

 • płaski (m.in. przed i za igłą, sznureczkowy, supełkowy, koloński, rozłupany, satynowy, krzyżykowy),
 • wypukły lub inaczej reliefowy (kładziony, burgundzki),
 • nakładany,
 • ażurowy (dziergany, angielski, atłasowy, mereżka, richelieu).

Haft komputerowy w Poznaniu – co możemy Ci zaoferować?

W 66projekt.pl możesz zamówić haft komputerowy w Poznaniu. Wykonujemy haft reklamowy bezpośrednio na odzieży oraz tworzymy naszywki haftowane. Pracujemy na plikach Klienta (nasz dział dostosowuje je wtedy do wymogów hafciarki komputerowej) lub nasi graficy mogą przygotować projekt ze wzorem od podstaw.

Polecamy haft reklamowy na:

 • bluzach,
 • czapkach,
 • koszulkach i t-shirtach,
 • koszulkach polo,
 • kurtkach,
 • polarach,
 • odzieży roboczej,
 • innych tekstyliach.

Na odzież lub inne tekstylia możemy nanieść logo Twojej firmy, dowolny napis lub grafikę.

haft na czapkach Poznań
haft na czapkach Poznań

Ile kosztuję haft komputerowy?

Haft komputerowy wyceniamy indywidualnie. Cena zależy od ilości ściegów koniecznych do wyhaftowania projektu. Znaczenie ma skomplikowanie oraz wielkość samego haftu. Wyślij nam szczegóły dotyczące Twojego projektu, a my go sprawnie wycenimy. Jeśli chcesz odpowiedzi szybciej niż szybko, zadzwoń 🙂


Lub daj znać, kiedy znajdziesz czas na rozmowę