🌱 Miło nam poinformować Was o rozpoczęciu ścisłej współpracy z belgijską marką Stanley/Stella. Specjalizującej się w produkcji odzieży z certyfikowanej bawełny organicznej.
🍀 Nasze serce skradły przede wszystkim bluzy w niespotykanej dotąd jakości. Pierwsi klienci zapytani po miesiącu od zakupu o odczucia dotyczące bluz wyrazili się krótko i konkretnie. “To najlepsze bluzy jakie do tej pory nosiliśmy”.
🌎 Wszystkie modele bluz obejrzycie w naszym Showroomie na Śródce. Niebawem dołączą do nich również koszulki t-shirt oraz polo.

Odzież szyta z szacunkiem dla ludzi i planety.

Od samego początku misją Stanley / Stella jest tworzenie wysokiej jakości odzieży w najbardziej odpowiedzialny i etyczny sposób. Dlatego uwzględniają ekorozwój we wszystkim. Co robią, podejmując przemyślane decyzje dotyczące tego, z kim pracują, jak pracują i jakich materiałów używają.

Od początku do końca w Stanley / Stella.

Jest to długa droga od pola bawełny do produktu końcowego. Na każdym etapie złożonego łańcucha dostaw w Stanley / Stella zapewniany jest najwyższy poziomu odpowiedzialności. Bawełna organiczna. Pochodząca z Indii, przechodzi przez szereg etapów, przechodząc z farmy bawełny do gotowej, zdobionej odzieży przeznaczonej do sprzedaży w Europie.

Wyłącznie bawełna 100% organiczna oraz materiały z recyklingu

Stanley / Stella ściśle współpracuje z dostawcami, aby pozyskiwać tylko najlepsze surowce, uprawiane lub produkowane w sposób, który nie szkodzi ludziom, zwierzętom ani środowisku. Używają wyłącznie 100% bawełny organicznej z certyfikatem GOTS z Indii, pochodzącego z recyklingu poliestru z Chin i innych trwałych materiałów, takich jak Modal®.

Polecani przez najlepszych

Łańcuch dostaw jest certyfikowany przez różne niezależne organy i normy. Każdy z tych certyfikatów pokazuje, że na każdym kroku pracują nad budowaniem zdrowych praktyk środowiskowych i większego szacunku dla planety. Zachęcają również dealerów do wdrażania certyfikowanych technik druku GOTS, które wykorzystują nieszkodliwe atramenty i zrównoważone metody produkcji. Aby mogli potwierdzić, że gotowa, zdobiona odzież jest w 100% w pełni eko.

Każdy etap procesu pod nadzorem w Stanley / Stella.

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pracownikom, ściśle współpracują z Fair Wear Foundation (FWF) i wspierają partnerów w ich podejściu do społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Po obszernym audycie społecznym, FWF przyznał Stanley / Stella status „Lidera”. Posiadają również szereg mechanizmów zapewniających godne warunki pracy, takich jak wewnętrzny kodeks postępowania, miesięczne raporty i codzienne wizyty w partnerskich fabrykach.


Otwarci odnośnie tego z kim pracują

Stanley / Stella nic nie ukrywa, dlatego publikują nazwy i dane kontaktowe wszystkich dostawców. Obecnie współpracują z pięcioma fabrykami partnerskimi w Bangladeszu i jedną w Chinach. Dzięki temu mogą budować wspierające, długoterminowe i oparte na współpracy relacje.

Świadomi wpływu na środowisko w Stanley / Stella.

Zbierają dane z całego naszego łańcucha dostaw, aby lepiej zrozumieć wpływ na środowisko i pracować nad jego minimalizacją. Wszystkie fabryki partnerskie są wyposażone w najnowocześniejsze oczyszczalnie ścieków, które usuwają toksyczne elementy z wody i zapewniają bezpieczne jej ponowne użycie. Idąc dalej, opracowali również projekt recyklingu odpadów tkaninowych.

Dążenie do nowych inicjatyw ekorozwoju

Stanley / Stella z pewnością lubi wymyślać nowe, innowacyjne sposoby pracy, aby mieć pozytywny wpływ na ludzi i planetę. Od dofinansowywania sklepów spożywczych w partnerskich fabrykach, po recykling odpadów tkaninowych i współfinansowanie rowerów elektrycznych dla pracowników centrali, nieustannie opracowują nowe pomysły, aby coś zmienić.

Poniżej można się zapoznać ze wszystkimi certyfikatami, które posiada Stanley / Stella:

Pierwsze produkty Stanley/Stella możecie obejrzeć tutaj: Tutaj . Sukcesywnie będziemy dodawać wszystkie modele i kolory do sklepu. Pełen katalog PDF do pobrania po kliknięciu w poniższy baner…