O co chodzi z tym JPG I PNG I SVG w generatorze nadruków?

Dzisiaj pogadamy o tym jak przygotować pliki graficzne na odzież i gadżety tak żeby jakość wykonanych nadruków była prima sort. A format zawsze był odpowiedni czy to JPG, PNG czy SVG.

💎 🥇 🖼

Skupmy się na 3 formatach graficznych które przyjmuje generator wizualek w 66projekt.pl. Bez wchodzenia w techniczna paplanine. 

🤖 👍 🆗

JPG. – najpowszechniejszy format grafiki rastrowej. Obrazy w tym formacie nadają się do druku cyfrowego DTG, sublimacji oraz wydruków solwentowych np. naklejek. Tutaj zasada jest prosta. Im wieksza rozdzielczość obrazu tym lepszy nadruk. Otwórzcie wybrane zdjęcie na komputerze i spróbujcie je przybliżyc. Im później pojawią się pixele tym lepiej. Pamiętajcie jednak że plik nie powinien przekraczać 10mb (chyba że chce się dorzucić do większego serwera) Jeśli szukacie grafiki do nadruku w Google ustawcie filtrowanie obrazów na duże. Wtedy jakość będzie na pewno dobra. Wtajemniczonym rekomendujemy zapisywanie plików w AdobeRGB1998 300 dpi 8 bitów. Taki profil ma szerszą barwę kolorystyczną i pozwala uzyskać lepsze efekty w druku.

🅰1998 > 10mb = 👌

PNG. – to w uproszczeniu to samo co JPG. Największą różnica polega na tym, że format ten obsługuje przezroczystość. Przydatne jesli chcecie wydrukować frontalny obiekt na obrazku bez białego tła za nim. Potrafiąc robić taki myk możecie ułatwić nam pracę. Trzeba znać podstawy Photoshopa tudzież innego programu graficznego.

🙈 + 🏁 = 👌

SVG. – najlepsze co może się zdarzyć w relacji grafik – klient. Grafika wektorowa. Całkowicie bezstratna, edytowalna, skalowalna. Jest to format dla poruszających się w takich programach jak Corel lub Illustrator. Pozwala na łatwe wyznaczenie linii cięcia termotransferow typu flex i flock. Separacje kolorów w sitodruku. Opracowania programu haftu komputerowego. Wyznaczenie obszaru pracy lasera w grawerze czy opracowanie stempla w tampodruku. Wtajemniczonych prosimy o zapisywanie plików w skali 1:1. Linie cięcia 100% magenta cut contour. Przyjmujemy również AI, CDR, EPS, PDF drogą mailową.

✏ ➡ ♥

Jeśli nie możecie ogarnąć grafiki dobrej jakości a bardzo zależy Wam na konkretnym wzorze, nie martwcie się na zapas. Zrobimy dobry wektor nawet z najpodlejszego gifa. Lubimy wyzwania 🙂

🌶 Out 🌴

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *