KRÓTKA HISTORIA SKARPET

W przeciwieństwie do dzisiejszych standardów jakie są obecnie nam znane ludzie nie używali skarpet w formie jaka obecnie panuje. Prawdopodobnie pierwsze wpisy jakie znamy na dzień dzisiejszy zostały odnalezione już w epoce kamienia łupanego, a dokonał ich grecki poeta Hezjod w VIII w. p.n.e. Ten wpis dotyczył tzw. piloi, czyli skarpetek wykonanych ze zwierzęcych włosów, które były splątane. Rzymianie do II w. n.e. jako skarpetek używali pasów skóry.

pierwsze skarpetki

Zacznijmy od starożytności. Niegdyś ludzie produkowali skarpetki ze skóry i splątanych włosów zwierząt. Już w 1589 roku powstały pierwsze wyprodukowane maszynowo skarpetki, a wiązało się to z powstaniem maszyny dziewiarskiej. Wykonał William Lee, który był angielskim wynalazcą i dokonał tego przełomu w 1589 roku.

Dzięki tej maszynie powstawały one sześć razy szybciej, niż tradycyjnymi metodami dziergania ręcznego. Dopiero w XIX wieku została ona wyparta przez produkcje maszynową. Do produkcji skarpetek wykorzystywano głównie jedwab, bawełnę i wełnę. 

Z CZEGO SIĘ PRODUKUJE SKARPETKI

Jest bardzo dużo surowców, z których w dzisiejszych czasach wykonuje się skarpetki. W przeciwieństwie do starożytności mamy bardzo duży wachlarz możliwości związany z produkcją skarpet oraz ich materiałów. W pracowni 66projekt.pl wykonujemy znakowania na różnego rodzaju skarpetkach czy to “stópkach” czy wysokich. Podejmiemy się każdego wyzwania :). Wracając do surowców można je podzielić na dwie grupy. Te naturalne i syntetyczne. Każda z nich ma swoje unikalne zastosowanie jak i również właściwości.

NATURALNESYNTETYCZNE
bawełna czesanaprolen
bawełna regenerowanacoolmax
bambusthermolite
merino woollycra
Rodzaje surowców

RODZAJE SKARPET

Rodzajów tak samo jak i surowców z jakich się jej wykonuje jest bardzo dużo. Oczywiście mamy bardzo szeroki zakres wiec wybór doskonałej skarpetki z własnym nadrukiem przez ciebie nie będzie stanowił żadnego problemu. Bez wątpienia to będzie czysta przyjemność nosić skarpetki, na których jest zaprojektowany przez ciebie wzór. Do wyboru są m.in. skarpetki stopki gładkie, skarpety rowerowe gładkie, skarpeta garniturowa, skarpeta sportowa gładka i wiele innych. Wszystkie z nich znajdują sie na naszej stronie internetowej 66projekt.pl.

garniturowa
bawełna frotta
wszystkie rodzaje

ROZMIARY

Szeroka gama rozmiarów dostępnych ułatwi dobranie odpowiedniego rozmiaru do każdej stopy. Dzielą się one na 3 kategorie: dziecięce: 31-37 (19,5cm – 24cm), damskie: 36 – 43 (23cm – 27,5cm) oraz męskie: 38-46 (24,5cm – 30cm). Jak wiadomo rozmiar, rozmiarowi nie równy, lecz każdy znajdzie coś dla siebie, w związku z tym nie będzie trudności z dobraniem. Zawsze przed złożeniem zamówienia warto zmierzyć sobie stopę. Jest na to bardzo prosta metoda. Stawiamy gołą stopę na kartce papieru i zaznaczamy początek oraz koniec, a następnie mierzymy. I bum mamy idealnie odmierzoną stopę, a co za tym idzie dobierzemy idealną skarpetkę dla siebie.

SZYCIE SKARPET I ICH SZABLONY

Płaski szew typu rosso wykonywany jest z wysokiej jakości przędzy syntetycznej. Dzięki temu jest on gęsty oraz płaski i posiada bardzo dużo zalet.

Szablonów skarpet można powiedzieć, że tak dużo jak np. T-shirtów. Wybór odpowiedniego dla siebie więc nie będzie stanowił żadnego problemu. Twoją własną grafikę naniesiemy w jakim miejscu tylko będziesz chciał/chciała. Czy to ma być skromny wzór na górze skarpetki czy jakiś napis, podejmiemy się w 66projekt.pl wyzwania.

Źródło: http://www.skarpetyderby.pl/skarpety