Zacznijmy od tego co to jest FLEX. Jest to metoda polegająca na wgrzaniu wcześniej przygotowanego wzoru ze specjalnych folii FLEX lub FLOCK na tkaninę. Może to być praktycznie każdy rodzaj tkaniny o jakiej można pomyśleć. Począwszy od koszulki aż po ręczniki i inne. Nietypowe nadruki ułatwią wyróżnienie się z tłumu.

Przed samym produktem finalnym, należy przygotować projekt. Grafik przygotowuje projekt, a następnie po przeniesieniu ploter wykonuje go na FLEXIE. Po wydrukowaniu i cięciu wyskubujemy prace która zrobił ploter. Folia FLEX charakteryzuje się tym, że jest cienka i gładka, a folia FLOCK tym, że jest grubsza od FLEX i jej struktura przypomina „meszek”. Wykonywanie tym sposobem ma bardzo dużo zalet. Jest to bardzo trwały nadruk, opłacalność jest już od 1 sztuki, krycie jest wysokie, a wyrazistość duża. Jednak ta metoda posiada wady. Projekty nie mogą być bardzo skomplikowane, nie są możliwe przejścia tonalne oraz minimalna grubość detali wynosi 3mm. Jednakże ten sposób umieszczania swoich projektów na koszulce jest bardzo miarodajny. Kiedy już wszystko jest gotowe oraz FLEX jest przygotowany do naklejania na materiał cały czas jest możliwość zmiany położenia.

W pracowni 66projekt.pl jest możliwość wykonania grafiki na materiale metoda FLEX oraz FLOCK nie tylko w „typowych” kolorach, ale również oferujemy nadruk złotem, srebrem. Dzięki tym nadrukom na swojej własnej na przykład koszulce bardzo prosto można się wyróżnić. W naszej ofercie można również znaleść takie nadruki jak: odblaskowe, fluo, świecące w ciemności czy indywidualne. Sam nadruk jest wprasowywany w materiał jest bardzo trwały.

Dzięki wybraniu tej metody wyzbywamy się kosztów przygotowania projektu np. przygotowania matryc. Niestety prasować taki materiał należy przez folie ochronna lub na lewej stronie jeżeli jest taka możliwość. Nawet po kilkudziesięciu praniach kolor początkowy się utrzymuje, a nietypowe nadruki zostają na materiale.

flex brokatowy
flex holograficzny
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie nadruki-flex-poznan-952x1024.jpg