Historia

Historia pluszowych zabawek sięga przełomu XIX / XX w. Wszystko zaczęło się od rodziny Steiffów. Margarete Steiff szyła pluszowe zabawki, podpatrzył to jej siostrzeniec Richard i postanowił storzyć fabrykę pluszków, która działa po dziś dzień. Drugą bardziej znaną historią powstania “Teddy Bears” jest ta związana z prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki Teodora Roosvelta. Prezydent na polowaniu kazał uwolnić małego przerażonego niedźwiadka. Historia ta została zainspirowała rysownika Washington Post, który zamieścił rysunek z tego wydarzenia co z kolei zainspirowało Morrisa Mitchoma to produkcji pluszowego misia Teddy.

Od tego czasu pluszaki zawojowały już cały świat. Wielki pluszowy miś to najczęściej pierwsza zabawka maluchów. Fajne maskotki ucieszą każde dziecko.
sprawia to, że jest to idealny prezent na chrzciny.

Zastosowanie w reklamie

Warto zwrócić uwagę również na zastosowanie pluszaków w marketingu. Świetnym pomysłem dla promowania przedsiębiorstwa są maskotki reklamowe z logo firmy. Można w ten sposób w łatwy i przyjemny sposób
zareklamować firmę, organizację pozarządową czy fundację, tak jak pluszaki zawsze mają pozytywne skojarzenia.

Oprócz wyjątkowego prezentu dla dzieci, pluszaki, wydają się również idealnym prezentem na walentynki. Na portalach takich jak Allegro aż roi się od ogłoszeń z maskotkami na święto zakochanych. Miś ze specjalną dedykacją czy wyznaniem miłości jest w stanie roztopić każde serce.