Dafi czy Brita – którą butelkę filtrująca wybrać?

Butelki filtrujące posiada coraz więcej osób. Korzystanie z nich jest wygodne (nie trzeba kupować ciągle nowej butelki wody), ale też pożyteczne, bo nie zaśmiecamy środowiska tonami plastiku.

Na pierwszy rzut oka, butelki Dafi i Brita nie różnią się za wiele – odróżnia je tylko design i kolorystyka. Gdy jednak przyjrzymy się bardziej, zauważymy, że każdy producent oferuje nam coś, czym może nas do siebie przekonać.

Jak działają butelki filtrujące wodę?

Butelka z filtrem ma za zadanie oczyścić wodę z wszelkich zanieczyszczeń. Proste, nie? W praktyce wygląda to tak – otwierasz butelkę, nalewasz wody z kranu, zakręcasz ją i gotowe. Nic bardziej prostego. Podczas picia, filtr umieszczony w wodzie odławia szkodliwe zanieczyszczenia, a do naszego organizmu trafia woda z zachowanymi minerałami. 

Charakterystyka butelek Dafi

Butelka filtrująca Dafi wyposażona została w wymienny filtr węglowy. Filtr węglowy jest w 100% naturalnym medium filtrującym, został on wyprodukowany z łupin orzecha kokosowego. Butelka Dafi pozostawia w wodzie minerały, które naturalnie występują w wodzie, dzięki czemu zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki.

Wykonana z trwałego tworzywa butelka całkowicie pozbawiona jest Bisfenolu A. Posiada ona odpowiednie atesty, więc jest w pełni bezpieczna w kontakcie z wodą. Dodatkowo, jej ogromnym atutem jest jej waga – jest bardzo lekka, waży zaledwie 33g, więc nawet po uzupełnieniu woda nie będzie bardzo obciążać nam plecaka. Pojemność całkowita butelki to 0.3 l. 0.5 l. lub 0.7l 

butelki filtrujace dafi
butelki filtrujace dafi

Charakterystyka butelek Brita

W butelce Brita zastosowano taki sam filtr jak w wyżej omawianej butelce Dafi, czyli filtr węglowy pozyskiwany z łupin orzecha kokosowego. Jest to przede wszystkim bardzo ekologiczne. Butelka Brita nie różni się wiele od butelki Dafi – różnią się przede wszystkim kształtem, pojemnością oraz kolorystyką. Są to jednak różnice bardzo subtelne. Butelki filtrujące Brita wykonane są z cieńszego plastiku, ale nie wpływa to na ich jakość. Pojemność tych butelek to 0.6 l.  Dużą zaletą butelek Brita jest duża powierzchnia reklamowa. Można wykonać na nich nadruk 360 dookoła butelki.

butelki filtrujace brita
butelki filtrujace brita

Na ile starcza butelka filtrująca?

Wiele osób zastanawia się czy kupno takiej butelki, a później dokupywanie co jakiś czas filtrów na pewno jest opłacalne. Oczywiście ostateczna wydajność filtrów zależy od jakości nalewanej wody. Okazuje się jednak, że korzystanie z takiej butelki jest o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ zarówno w butelkach Dafi jak i Brita filtr ma wydajność około 150 litrów wody. Jeden filtr powinien więc wystarczyć na około 4 tygodnie normalnego użytkowania. 

Butelki filtrujące – czy warto?

Butelki filtrujące to przede wszystkim użyteczne i funkcjonalne, ale również ekologiczne produkty. Przydadzą się one nie tylko w szkole czy w pracy, gdy zapomnimy kupić nową butelkę wody, ale również na wycieczkach czy też siłowni. Ogromnym atutem jest to, że nie przyczyniają się do większego zużycia plastiku na Ziemii, a w obecnych czasach jest to bardzo ważne. Dodatkowo – przefiltrowana woda jest zwyczajnie smaczniejsza. Nawet niewielkie ilości chloru potrafią zepsuć jej smak, a filtr z łupin kokosa bez problemu sobie z nimi poradzi.