Użyteczność i funkcjonalność to jedne z najważniejszych cech, na które zwracamy uwagę przy zakupie produktu. Nie inaczej jest w przypadku butelek – jeśli butelka ma dodatkowe funkcje lub wyróżnia się swoim designem to na pewno zwrócimy na nią uwagę w pierwszej kolejności. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze rodzaje butelek. Jedne są idealne w góry, inne dla sportowców lub na rower, a jeszcze inne po prostu nietuzinkowo wyglądają.

butelki funkcjonalne
butelki funkcjonalne

Butelka monitorująca ilość wypitej wody w ciągu dnia

Butelka ta wykonana została ze szkła odpornego na szoki termiczne, czyli krótko mówiąc – nie pęknie gdy nagle wlejemy tam wrzątek. Po napełnieniu tej butelki i przekręceniu pierścienia, na wieczku pojawia się duża kropla. Dzięki niej łatwo jest nam policzyć ilość wypitych butelek wody. 

Cechy butelki:

  • butelka jest szczelna, nie przecieknie nam w plecaku ani nie zmoczy nam ważnych dokumentów;
  • myć butelkę można jedynie ręcznie, ale korpus bez problemu wrzucisz do zmywarki.
butelki monitorujące poziom wypitej wody
butelki monitorujące poziom wypitej wody

Butelka sportowa z dodatkowym pojemnikiem

W butelce sportowej, oprócz miejsca na wodę, znajduje się również pojemnik na lód oraz owoce. Wykonana została z Tritanu, czyli “nowoczesnego plastiku”. Na pierwszy rzut oka wygląda jak szkło, ale jest od niego bardziej trwały i odporny na uszkodzenia – nie stłucze się ani nie pęknie przy upuszczeniu na ziemię. Co więcej, tworzywo to jest ekologiczne, a powstałe z niego opakowania można poddać recyklingowi.

butelki z pojemnikiem na lód, owoce i warzywa
butelki z pojemnikiem na lód, owoce i warzywa

Butelka sportowa z karabińczykiem

Butelkę te, dzięki przymocowanemu karabińczykowi, bez problemu przypniesz do swojego plecaka. Wygodnie będzie można wyruszyć w góry, na długi spacer czy wyprawę rowerową. Butelka nie zawiera szkodliwego dla zdrowia BPA. 

Butelki z karabińczykiem
Butelki z karabińczykiem

Butelka sportowa inna niż wszystkie

Butelka sportowa z tak designerskim uchwytem, że pokusiłby się o nią nawet Brad Pitt. Jej wyjątkowy kształt i nietypowy uchwyt daje wiele możliwości noszenia i trzymania. Wykonana z wcześniej wspomnianego Tritanu, który w 100% jest bezpieczny dla zdrowia, a dodatkowo nie zniszczy się przy pierwszym upadku na ziemię. Dodatkowo nie zawiera szkodliwego BPA.

Designerska butelka
Designerska butelka